6 komentarzy

 1. Jan bez Ziemi
  Jan bez Ziemi 2014-02-04 at 23:56 | | Reply

  poprawiona wersja, za późno widać i oczy zmęczone:
  Witam,
  dawno nie zaglądałem na swojego blogaska. miło, że post na coś się może przydać, jest jednak jeden problem. otóż występując z wnioskiem o usunięcie danych z ksiąg chrztów (parafialnych) nie uzyska Pan zamierzonego celu. procedura opisana na wystąp.pl i moim blogu opierają się na czymś innym, co ma zainteresować GIODO. zainteresować skutecznie. chodzi mianowicie o aktualizację danych i wniosek za zaprzestanie dalszego ich przetwarzania. wniosek o usunięcie danych nie zostanie uwzględniony przez proboszcza, a i GIODO nic wyda pozytywnej dla Pana decyzji. ewentualna procedura odwoławcza przed WSA w Warszawie i NSA też nie da pozytywnego wyniku.

 2. Jan bez Ziemi
  Jan bez Ziemi 2014-02-05 at 20:08 | | Reply

  rzecz w tym, że obecnie pewne jest uzyskanie decyzji o aktualizacji danych i wstrzymanie przetwarzania. zaprzestanie przetwarzanie danych ma na celu nie powoływanie się na to ile to rzekomo jest katolików w Polsce.
  następnym krokiem jest właśnie wniosek usunięcie danych, powołując się na to, że nie jest się już członkiem tej organizacji. żabie skoki. powoli i cierpliwie. i wtedy rozpocznie się walka i batalia o wiele ostrzejsza niż aktualizacja danych.

  zaś co do usunięcia danych GIODO powiedział, coś takiego:
  „W przypadku ewentualnego wykreślania danych ze zbioru rzeczywiście w ustawie o gwarancjach wolności sumienia i wyznania istnieje wyjątek, który przewiduje, że Kościoły i związki wyznaniowe mogą prowadzić archiwa. W ramach działalności archiwalnej mogą przechowywać te dane, które zebrały.ę

  http://www.pch24.pl/decyzje-ws–apostazji-dotyczyly-poprawienia–a-nie-wykreslenia-danych,20491,i.html

 3. Przemek
  Przemek 2016-08-14 at 23:56 | | Reply

  Witaj, Macieju

  zainteresowało mnie Twoje podejście do tematu. Wiem, jest to temat sprzed dwóch lat, ale jest to tu o wiele przejrzyściej napisane niż na innych stronach, na których szukałem.
  Sam zastanawiam się nad wypisaniem z KK, lecz nie na poczet innej wiary a jedynie po to, by nie należeć do „czernej mafii”, w której jestem koniec końców wbrew sobie i moim przekonaniom.

  Moje argumenty:
  – apostazji chcę dokonać tak czy inaczej
  – narzucono mi tą wiarę wbrew mojej woli
  – moje dane są nieprawdziwe, niekompletne i wedle tego, co napisałem wcześniej, zbędne

  Czy to wystarczy? Czy powinienem odpowiednie pismo wysłać nie tylko do mojej parafii, ale również do GIODO?

Leave a Reply