Jak widać nie dojechałem do Holandii przepraszam wszystkich zainteresowanych. Plany były proste otworzenia herbaciarni w Utrechcie [w Holandii], ale im dłużej siedziałem nad biznesplanem, tym się bardziej okazywało, że bardziej mnie kręci zostawanie tutaj i biedowanie, niż przez kilka lat budowanie biznesu w Holandii.

logo_steam_dragon_03Biznes plan który do tej pory napisałem [Biznesplan_herbaciarni] nie jest kompletny, bo przerwałem go w trakcie i nie zawiera arkusza excela z obliczeniami, ale jeśli ktoś chciałby z niego skorzystać – służę pomocą.

W każdym razie przed październikiem zdecydowałem się zostać wPolsce.

W związku z tym trzeba było zacząć myśleć o jakimś zatrudnieniu. Odgrzebałem stary pomysł o założeniu stowarzyszenia piaskowy smok ale pamiętając o tym jak łatwo znaleźć 15 osób – założyłem fundację. Nazywa się piaskowy smok i działać ma jako platforma do działań społeczno-ekologicznych. Strona to: www.smok.org.pl.
Poza tym dogadałem się ze smoqu’iem z łodzi i chce on tam założyć przyjazne miejsce z herbatą.
Ostatnim dużym projektem jest reaktywacja portalu zielone-info,który padł był.

Z takim nastawieniem rozpoczyna się tegoroczna zima, którą może łatwiej będzie przetrzymać, bo Ignacy, z Kenderem i Olą założyli klubokawiarnię kulturalną przedświt.