Miałem Przyjemność jakiś czas temu prowadzić ślub humanistyczny dla pary ze Śląska. Okazało się, ze wyszło to godnie. Aby jednak dochować wszelkich formalności – w ostatni weekend zdałem egzamin i uzyskałem certyfikat celebranta. Wystawiło go Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, a dokładnie jego prezes Kaja Bryx.

Część osób pewnie zapyta co to takiego ten ślub humanistyczny? Prócz artykułu w wikipedii – chodzi o śluby, które chce się wziąć dla siebie. Bez urzędnika, Kościoła – za to na przykład z rodziną i wśród przyjaciół. Ceremonia wtedy jest dowolna i najlepiej dopasowana dla osób wybierających ten rodzaj przysięgi. Można go mieć w górach, lesie, czy w basenie. Z ogniem, piaskiem, czy sznurkami. Możemy taki ślub przeprowadzić wśród par LGBT, jak i wśród osób z zagranicy. 

Teraz jeśli chcecie wziąć taki ślub, możecie zrobić to oczywiście sami, ale jeśli chcecie możecie wybrać specjalnego celebranta, który takie wydarzenie pomoże opracować i przeprowadzi. Jeśli Wam się che przeprowadzić taki ślub, najlepiej skontaktować się na stronie facebookowej: śluby humanistyczne, lub jeśli jesteście ze Śląska i wybranymi językami byłby polski i angielski, to bezpośrednio ze mną ;]